BABODI MÉHÉSZET
Akácméz
Az akácméz színe kristálytiszta, egészen enyhén sárga, vagy egyes évjáratokban zöldes árnyalatú. Az akácméz illata akácvirág illatú. Mellékíz nélküli aromája teszi egyedivé, íze a legtöbb méznél édesebb, míg savtartalma a legtöbb méznél alacsonyabb. Gyümölcscukorban igen gazdag, így lassan ikrásodik, akár 1-2 évig is megőrzi állagát. A világ három legkevésbé kristályisodó fajtaméze közül az egyik az akácméz. Jó édesítő képessége mellett ezért is olyan keresett a világpiacon.
-
magas kálcium és vastartalom
-
kálium tartalmával elősegíti a májregenerálódást
-
B1,B2,B6,C vitamin tartalmú
Repceméz
A repceméz a legkevésbé savas mézfajta (enyhén lúgos kémhatású), fogyasztása érzékeny gyomrúaknak is kifejezetten ajánlott, és gyomorsavtúltengés esetén sem jelent problémát, sőt: segít a probléma kezelésében!
Magas szőlőcukor tartalma miatt kiemelkedik az energetizáló képessége, ami miatt a kemény szellemi és fizikai munkát végzők, és a sportolók is étrendjükbe illeszthetik.
-
legkevésbé savas mézfajta
-
kiemelkedően magas vas-tartalom
-
csökkenti a rossz koleszterint
-
Q3 enzimet tartalmaz, ami segíti a csontfejlődést
Vegyes virágméz
A vegyes virágméz összetétele évszakonként és tájanként mindig más és más. Vegyes mivoltából következik, hogy sokféle cukrot, szerves savat, illóolajat, ásványi elemet tartalmaz, ami fokozza kedvező élettani hatásait.
A mézet értékes mezei virágokról, gyógynövényekről gyűjtötték a szorgalmas méhek és emiatt beltartalmilag kiváló méznek számít. Szakemberek szerint a virágméz a legértékesebb mézek közé tartozik, mivel a természetgyógyászatban is használt különféle növényekről származó nektár révén a méz hatásterülete is kiszélesedik
Hársméz
A hársméz nyugtató hatású méz, meghűléses betegségekre, vagy annak megelőzésére, és hörghurutra kiváló, de alkalmas lázas betegségek enyhítésére és görcsoldásra is. A hársméz a természet egyik ajándéka a szervezetünk védelmére. Nyugtató hatású, ezért idegesség ellen is hatásos. A hársméz jánlott a gyomorsav túltermelés miatti emésztési zavarok gyógyítására is. Fertőtlenítő hatása miatt főleg köhögés ellen javasolják. A hársméz Kolin tartalma segít az érelmeszesedés elleni küzdelemben. Álmatlanság ellen is hatásos.
-
nyugtató, álmatlanság ellen
-
köhögésre, hörghurutra
-
érelmeszesedés ellen
-
lázas állapotra
-
görcsoldó hatású
Gesztenyevirág méz
A szelídgesztenye fáról gyűjtött méz magas ásványianyag tartalmával tűnik ki. Színe a borostyánsárgától a sötétbarna színig terjed, gesztenyevirág illatú, íze jellegzetesen enyhén kesernyés utóízű.
A gesztenyeméz fogyasztása jó hatású a vérszegénység ellen, kimerültség és legyengült állapot és étvágytalanság esetén egyaránt.
Rendszeres fogyasztása akadályozza a trombózisok kialakulását, de visszértágulat mérséklésére is alkalmas. Visszértágulatnál, érgyulladásnál külsőleg is alkalmazható.
Az alábbi tünetek kezelésére ajánljuk:
-
vérszegénység
-
kimerültség, legyengültség
-
étvágytalanság
-
trombózis, visszértágulat, érgyulladásnál
Aranyvesszőméz
Jó vizelethajtó, gyulladáscsökkentő, immunstimuláns, nyugtató. Hólyaghurut, vesehomok, vese, máj, epebántalmak kezelésére javasolt. Jó hatással van a reumára, izületi fájdalmakra, köszvényre, nehéz havi vérzésre, szamárhurutra, csökkenti a vérnyomást. Jó eredménnyel alkalmazzák bélbetegségek és lelki megterhelések, pchihikai bajok, depresszió esetén is. Kiváló méregtelenítő hatását magas szaponin tartalmának köszönheti. Amerikában a növény főzetét a csörgőkígyó marása ellen adják.
-
máj és vesetisztító,
-
idegnyugtató,
-
immunerősítő,
-
magas az illóolaj tartalma, segíti az emésztést,
-
görcsoldó hatású.
Napraforgóméz
A napraforgóméz kristályosodása során létrejött nagyméretű szemcsék például, kiválóan alkalmasak a torok mechanikai úton történő tisztítására. A nagy szemcsék ugyanis, képesek elsodorni a betegségeket okozó baktériumokat, vagyis torokgyulladás esetén kifejezetten ajánlott a kristályos formában történő napraforgóméz fogyasztás.
A magas ásványi anyag tartalommal rendelkező napraforgóméz hatása kiterjed mindezen kívül az immunrendszerre is, hiszen fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatása révén az általános egészségi állapot javítására is tökéletes lehet a rendszeres fogyasztása. Erősíti a szervezetet, véd egyes daganatos megbetegedések ellen, segít megelőzni az érelmeszesedés kialakulását, oldja a görcsöket.
A napraforgóméz kémhatása savas, mivel PH-ja 4,5 és 3,6 közötti értékre tehető. Ennek okán, a napraforgóméz fogyasztása gyomorsav túltengés esetén nem ajánlott.